Korona Królów Wiki
Advertisement

Jacek Kopczyński (ur. 11 sierpnia 1971 roku w Łodzi) - polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, dubbingowy oraz lektor. Odtwórca roli Grzegorza Nekandy w pierwszym sezonie serialu Korona Królów oraz Piotra Szafrańca w serialu Korona królów. Jagiellonowie.

Życiorys[]

Urodził się 11 sierpnia 1971 roku w Łodzi. W 1994 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Na deskach teatru zadebiutował dwa lata wcześniej, wcielając się w rolę syna Macieja w Karmanioli Joanny Kulmowej w reżyserii Marka Sikory na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi, gdzie grał w latach 1992–1994. Występował także warszawskich teatrach: Dramatycznym (1992, 1994–1999), Na Woli (1995) i Bajka (2006). Zajmuje się on przede wszystkim pracą głosem, w której jest uważany za jednego z lepszych modulatorów.

Życie prywatne[]

W życiu prywatnym związany z Patrycją Markowską. Mają syna Filipa (ur. 2008). Z byłą żoną ma syna, Maksymiliana.

Filmografia[]

  • 1993: 20 lat później – chłopak w sklepie jubilerskim
  • 1995: Zdrada – Jurek, wykonawca wyroku
  • 1997: Łóżko Wierszynina – akustyk
  • 1998: Z pianką czy bez – kolega Radka
  • 1999: Pierwszy milion – pracownik Frika
  • 2000: Niewypowiedziana wojna
  • 2005–2006: Pensjonat pod Różą – Jarek Brzoza, chłopak Krysi
  • 2007–2009: Tylko miłość – Dziuras, manager piosenkarki Sylwii Sztern
  • 2004: Pensjonat pod Różą – Jarek Brzoza, chłopak Krysi
  • 2008: Samo Życie – Roman Badera
  • 2009: Złoty środek – urzędnik
  • 2009: BrzydUla – fotograf Artur Kaczmarek
  • 2010: Siedem minut – szef
  • 2010: Wenecja – kierowca – kapral
  • 2011: Sztos 2 – porucznik
  • 2011: Linia życia – komisarz Wilk
  • od 2011: M jak miłość – mecenas Adam Werner, wspólnik Andrzeja Budzyńskiego
  • 2012: Na krawędzi – Cichy
  • 2013: Statyści – lekarz pana Józefa
  • 2013: Prawo Agaty – mecenas Waltz
  • 2014: Komisarz Alex – Adam Wasiak
  • 2014: Na krawędzi 2 – Cichy
  • 2016: 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach - lekarz w szpitalu
  • 2018: Korona KrólówGrzegorz Nekanda z Sieciechowic herbu Topór (odc. 17-18, 20-23, 25, 27)
  • 2022: Korona królów. Jagiellonowie

Gościnnie[]

  • 1997–2006: Klan – Czarek Kędzierski, kolega Michała i Bogny
  • 2000: Dom
  • 2003: Psie serce – Stefan Drozd, narzeczony Mai
  • 2003: Kasia i Tomek – Maciek, klient Tomka (odc. 26)
  • 2014: Na Wspólnej – Norbert Bolczyk
  • 2004: Glina – technik policyjny
  • 2004: Daleko od noszy – Skrzypecki, asystent prezydenta (odc. 15)
  • 2004: Kryminalni – Błażej Jaskuła (odc. 5)
  • 2005: Klinika samotnych serc – policjant
  • 2006: Okazja – Malicki (odc. 17)
  • 2007: Mamuśki – ksiądz
  • 2009: Złoty środek – urzędnik
  • 2010: Nowa – Mariusz Chudzik
  • 2013: Prawo Agaty – mecenas Waltz (odc. 53)
  • 2014: Komisarz Alex – Adam Wasiak (odc. 60)
  • 2016: Pierwsza miłość – Adrian
  • 2017: Ojciec Mateusz – Tomasz Kasperek (odc. 234)

Polski dubbing[]

Filmy fabularne[]

  • 1996: Miłość i wojna
  • 1995: Dzieciaki do wynajęcia
  • 1998: Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny
  • 1999: Król sokołów – Wicek
  • 1999: Gwiezdne wojny: część I – Mroczne Widmo – Darth Maul
  • 2000: Projekt Merkury
  • 2001: Maluchy spod ciemnej gwiazdki – Doug
  • 2003: Old School: Niezaliczona – Mitch
  • 2003: Zapłata
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
  • 2004: Wygraj randkę – Pete Monash
  • 2004: Terminal
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów
    • generał Grievous,
    • pilot
  • 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem – Tomasz Zaleski
  • 2007: High School Musical 2
  • 2007: Złoty kompas
  • 2008: Speed Racer – komentator Casa Cristo
  • 2008: Asterix na Olimpiadzie
  • 2008: Kroniki Spiderwick – Richard
  • 2014: Transformers: Wiek Zagłady – Cade Yeager
  • 2016: Bogowie Egiptu – Horus

Filmy animowane[]

  • 1978: Władca Pierścieni – Legolas
  • 1980: Pierwsza wigilia Misia Yogi – Snag
  • 1987: Wielka ucieczka Misia Yogi – Snagglepuss
  • 1987: Miś Yogi i czarodziejski lot Świerkową Gęsią – Snagglepuss
  • 1988: Złych czterech i pies Huckleberry – Snagglepuss
  • 1989: Mała syrenka – książę Eryk
  • 1991: Piękna i Bestia – różne głosy
  • 1997: Herkules – Herkules
  • 1999: Eugenio
  • 1999: Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę – Tracey
  • 2000: Franklin i Zielony Rycerz
  • 2000: Mała Syrenka 2: Powrót do morza – książę Eryk
  • 2001: Zakochany kundel II: Przygody Chapsa
  • 2001: Shrek – jeden z rycerzy Lorda Farquaada
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – Stefan
  • 2003: Sindbad: Legenda siedmiu mórz – Proteus
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Al-Mutamin
  • 2003: Barbie z Jeziora Łabędziego – książę Daniel
  • 2004: Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie – Seto Kaiba
  • 2004: Barbie jako księżniczka i żebraczka – król Dominik
  • 2004: Ruchomy zamek Hauru – książę
  • 2004: Mickey: Bardziej bajkowe święta
  • 2004: Przygody Lisa Urwisa – lis Renart
  • 2004: Mulan II
  • 2004: Rogate ranczo
  • 2005: Tom i Jerry: Szybcy i Kudłaci
  • 2005: Kurczak Mały
  • 2005: Czerwony Kapturek – prawdziwa historia – narciarz Dolph
  • 2005: Barbie i magia pegaza – Aidan
  • 2006: Operacja: Z.E.R.O.
    • młody Benedykt (Ben),
    • Czarek
  • 2006: Barbie: Syrenkolandia – Nalu
  • 2007: Na fali – Rob
  • 2008: Dzielny Despero − Andre
  • 2010: Jak ukraść księżyc
  • 2012: Ralph Demolka − Ken
  • 2014: Sarila: Podróż do krainy legend – Kauji
  • 2014: Listonosz Pat i wielki świat – listonosz Pat
  • 2016: Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie – Shangri-Lama

Seriale fabularne[]

  • 1978: Człowiek pająk podejmuje walkę – Peter Parker/Spider-Man
  • 1991–1992: Eerie, Indiana
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar
  • 1998–1999: Nowe przygody rodziny Addamsów
  • 2001: Power Rangers Time Force – Lucas/Niebieski Time Force Rangers
  • 2003: Dziewczyny i miłość
  • 2004: Power Rangers: Dino Grzmot – Conner/Czerwony Dino Thunder Rangers (odc. 1-13)
  • 2005: Nie ma to jak hotel
  • 2007: Power Rangers: Operacja Overdrive – Will Aton
  • 2007–2010: ICarly
    • dyrektor Franklin,
    • Lewbert, barman w świecie koktajli,
    • głos w Chaotycznym Tańcu,
    • Jim (odc. 8),
    • pacjent u dentysty (odc. 14),
    • scenarzysta TVS (odc. 23),
    • prowadzący program (Ameryka śpiewa) (odc. 37),
    • magiczny klops (odc. 38),
    • Carter (odc. 39),
    • zawodnik z walk MSS (odc. 39),
    • scenarzysta totalnej teri (odc. 46),
    • różne głosy

Seriale animowane[]

  • 1961–1962: Kocia ferajna
  • 1978–1985: Eskadra Orła – Hunter Harris
  • 1983–1987: Fraglesy
  • 1984–1987: Łebski Harry – Orweel (odc. 4)
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Snagglepuss
  • 1985: 13 demonów Scooby Doo
  • 1985–1988: M.A.S.K.
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Piotruś Pan
  • 1990: Przygody Syrenki – Książę Krystian
  • 1990: Pinokio
  • 1991–1997: Rupert
  • 1992–1997: Kot Ik!
    • Wuz Wuz,
    • Mushi,
    • Termi,
    • Blitzen,
    • Ośmiornica,
    • Fabio,
    • El Gordo,
    • Bob White,
    • jeden z żywych ziemniaków
  • 1992–1998: Batman
  • 1993: Rocko i jego świat – Filburt
  • 1993: Huckleberry Finn
  • 1993–1994: Droopy, superdetektyw – Czupkin, Żółtek
  • 1994: Superświnka – Billy Kondo
  • 1994–1996: Fantastyczna Czwórka – Johnny Storm / Żywa pochodnia
  • 1994–1995: Aladyn – Mozenrath (sezony: II i III)
  • 1994–1997: Kleszcz – Artur
  • 1994–1998: Spider-Man
    • Peter Parker / Spider-Man,
    • agent TARCZY (odc. 13),
    • Szkarłatny Spider / Ben Reilly (odc. 64-65),
    • Spider-Carnage (odc. 64-65),
    • Iron Spider (odc. 64-65),
    • Spider Ock (odc. 64),
    • sześcioramienny Spider-Man (odc. 64-65),
    • aktor grający Spider-Mana (odc. 64-65)
  • 1995–1996: Maska – Stanley / Maska
  • 1995: Księżniczka Tenko
  • 1996: Kosmiczne Biuro Śledcze – Shane Sanderson
  • 1996–1997: Incredible Hulk – Rick Jones
  • 1996–2004: Hej Arnold! – Kid
  • 1997–1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Donatello
  • 1997–1998: Przygody Olivera Twista
  • 1997–2004: Johnny Bravo
    • Adam West (seria I),
    • Fred z serii Scooby Doo (odc. Bravo Dooby Doo)
  • 1997–1998: 101 Dalmatyńczyków
  • 1997–1999: Witaj, Franklin – Królik
  • 1998: Kirikou i czarownica
  • 1998–1999: Tajne akta Psiej Agencji – Ralph
  • 1999–2001: Batman przyszłości
  • 1999: Spongebob Kanciastoporty – Spongebob
  • 2000–2003: X-Men: Ewolucja – Nightcrawler
  • 2000: Titan – Nowa Ziemia – Cale
  • 2000–2002: Owca w Wielkim Mieście – Szeregowy Równoległy
  • 2000–2006: Hamtaro – wielkie przygody małych chomików – Tommy
  • 2001: Przygody Timmy’ego – Cosmo (odc. 1-7)
  • 2001–2003: Aparatka – Adam Spitz
  • 2001–2003: Strażnicy czasu
    • Buffalo Bill (odc. 12b),
    • Szekspir (odc. 22b)
  • 2001–2004: Liga Sprawiedliwych – Gołąb
  • 2001–2004: Medabots – Henry/Fantom Renegade/Space MedaWojownik X
  • 2001–2002: Cubix – Mong
  • 2001–2007: Ach, ten Andy! – Andy Larkin
  • 2002: Cyberłowcy
  • 2002–2008: Kryptonim: Klan na drzewie
    • król Piasek,
    • Numer 92 (seria druga),
    • Interesujący Bliźniak z Dalekiego Pogórza (P.O.D.R.Ó.Ż.),
    • Jerry (Ł.O.B.U.Z.),
    • Nick, dyżurny z patrolu dyżurnych #4 (Z.B.R.O.D.N.I.A. (2)),
    • Numer 3-2-1 (P.L.A.N.E.T.A.),
    • Numer 1-2-3 (N.A.U.K.A.)
  • 2002–2005: Klub Winx – Sky
  • 2003–2005: Młodzi Tytani – Adonis (odc. 35)
  • 2003: Martin Tajemniczy – Martin Tajemniczy
  • 2003: Legenda Nezha – Li Jing
  • 2003–2004: Zakręceni gliniarze – Dick Kowalski
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja
    • Donatello,
    • Shellectro (odc. 71)
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Hot Shot, Prowl
  • 2004: Atomowa Betty – Atomowy Roger
  • 2004: Wymiar Delta – Martin
  • 2005: B-Daman – Bull
  • 2005: Podwójne życie Jagody Lee – elf Pomagier
  • 2005: Harcerz Lazlo – Raż
  • 2005: Johnny Test – Gil
  • 2005: Transformerzy: Cybertron
    • Hot Shot,
    • Clocker
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – Axel Manning (odc. 1-35)
  • 2006: Ekstremalne kaczory – Geextah
  • 2006: Fantastyczna Czwórka
    • Filip Masters/Władca Marionetek (odc. 15),
    • doktor Bentley Whitman/czarnoksiężnik (odc. 16)
  • 2006: Nowa szkoła króla
  • 2008: Robotboy – Śmigło
  • 2009: Super Hero Squad – MODOK
  • 2011: Pora na przygodę!
  • 2012: Galactik Football – ojciec Sinedda (odc. 75-76)
  • 2013: South Park – Butters i inni (nie dało ich napisać, każdy w innym odcinku)

Filmy i seriale Scooby Doo jako Fred[]

  • 1969–1970: Scooby Doo, gdzie jesteś?
  • 1972–1973: Nowy Scooby Doo
  • 1976–1978: Scooby Doo
  • 1979–1984: Scooby i Scrappy Doo
  • 1988–1991: Szczeniak zwany Scooby Doo
  • 2002–2005: Co nowego u Scooby’ego?
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie
  • 1979: Scooby Doo podbija Hollywood
  • 1998: Scooby Doo na Wyspie Zombie
  • 1999: Scooby Doo i Duch Czarownicy
  • 2000: Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu
  • 2001: Scooby Doo i cyberpościg
  • 2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
  • 2003: Scooby Doo i meksykański potwór
  • 2004: Scooby Doo i potwór z Loch Ness
  • 2005: Aloha, Scooby Doo
  • 2005: Scooby Doo na tropie Mumii
  • 2006: Scooby Doo: Ahoj Piraci!
  • 2007: Scooby Doo i śnieżny stwór
  • 2008: Scooby Doo i Król Goblinów
  • 2009: Scooby Doo i miecz samuraja
  • 2010: Scooby Doo: Abrakadabra-Doo
  • 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów

Gry komputerowe[]

  • 1997: Kapitan Pazur – Marrow
  • 2001: Gothic
    • Lee,
    • Jarvis,
    • Bloodwyn,
    • Cor Angar,
    • Gor Hanis,
    • Cronos
  • 2002: Warcraft III: Reign of Chaos
    • Książę Arthas Menethil,
    • Illidan Stormrage
  • 2002: Gothic II
    • Lee,
    • Brian,
    • Bartok,
    • Lord Hagen,
    • Garvell,
    • Herold,
    • Angar
  • 2003: Warcraft III: The Frozen Throne
    • król Arthas Menethil,
    • Illidan Stormrage
  • 2003: Ghost Master
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka
    • Lee,
    • Bloodwyn,
    • Henry,
    • Elvrich,
    • Garvell,
    • Sancho,
    • Angar
  • 2003: Rayman 3: Hoodlum Havoc
    • Rayman,
    • szczury
  • 2003: Delta Force: Helikopter w Ogniu – główny bohater
  • 2004: Świątynia pierwotnego zła – Otis
  • 2005: Codename: Panzers – Faza druga – Barnes
  • 2006: Heroes of Might and Magic V – Findan
  • 2006: Auta: Gra komputerowa
    • DJ,
    • Wingo
  • 2006: Gothic III – bohaterowie NPC
  • 2007: Wiedźmin – Jaskier
  • 2008: Assassin’s Creed – Altaïr ibn La-Ahad
  • 2008: Brothers in Arms: Hell's Highway – Kapral Sam Corrion
  • 2008: Mass Effect – Kupiec Opold
  • 2008: Killzone 2 – Jan Templar
  • 2008: Neverwinter Nights 2: Maska zdrajcy – Gannayev (Gann)
  • 2009: Dragon Age: Początek – Alistair
  • 2010: Mass Effect 2
    • Wilson,
    • Aresh,
    • Niket
  • 2010: Heavy Rain
    • diler Brad Silver,
    • złodziej Andrew
  • 2010: God of War III
  • 2010: ModNation Racers – Richard Short
  • 2010: Arcania – Bezimienny
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Jaskier
  • 2011: 1812: Serce Zimy – Korwin Giedyminowicz
  • 2012: Arcania: Upadek Setarrif – Bezimienny
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody – Bezimienny
  • 2012: Brick-Force
  • 2012: Diablo III – Szelma (Lyndon)
  • 2013: Hearthstone: Heroes of Warcraft – Illidan Stormrage
  • 2013: Tomb Raider – Dr Whitman
  • 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon – Jaskier
  • 2015: Rise of the Tomb Raider – Jacob
  • 2015: Dying Light - Brecken

Reżyseria dubbingu[]

  • 2007: Tommy Zoom
  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki
  • 2007: Freefonix (odc. 1-20, 27-40)
  • 2007: Smyki (odc. 157-161)
  • 2016: Pan Peabody i Sherman Show
  • 2016: Zoey 101 (odc. 34-37)
  • 2016: Mrówka Z
  • 2016: Krudowie u zarania dziejów (odc. 14-16, 18, 20, 23)
  • 2016: Tom i Jerry: Pomocnicy świętego Mikołaja
  • 2017: Niech żyje król Julian (odc. 40-52)
  • 2017: Jestem Franky (odc. 8-12, 19-29, 43)
  • 2017: Przygody Kota w Butach (odc. 47-48, 50)
  • 2017: Monster High: Zelektryzowani
  • 2017: Toon Marty

Lektor[]

  • 1997: South Park

Korona królów - Aktorzy 1-2

Główne role Mateusz KrólAndrzej HausnerMarta BryłaAleksandra PrzesławHalina Łabonarska
Drugoplanowe Violetta ArlakAdam BobikAgata BykowskaMarcelina ChlebnaDorota ChoteckaKatarzyna CzaplaAndrzej DeskurRobert GoneraPiotr Gawron-JedlikowskiPaulina LasotaAgnieszka MandatPaulina MasiakJulia MłynarczykWenanty NosulSławomir OrzechowskiEwelina PankowskaFilip PilarskiAndrzej PopielMarcin RogacewiczEmilia RostekTomasz SaprykKarina SewerynGabriela ŚwierczyńskaHanna WojakWiktoria ZembrzyckaWojciech ŻołądkowiczMarcin RudzińskiKrzysztof WronaMarianna Zydek
Trzecioplanowe Wiesław WójcikJakub MazurekIreneusz PastuszakKacper LechJan WieczorkowskiAnna GrycewiczIzabela NoszczykDorota KudukPaulina KondrakGabriela ChojeckaAnna TerpiłowskaDagmara BąkStanisław SygitowiczIlona KoryckaRenata BergerPiotr LigienzaJacek KopczyńskiMiron JagniewskiMiłosz KwiecieńOlaf MarchwickiSebastian PerdekMirosław KupiecKrzysztof RoguckiSaniwoj KrólFilip DziwiszekJan MarczewskiPiotr JeleńMateusz BurdachMariusz OstrowskiPrzemysław WalichJasper SołtysiewiczArkadiusz SmoleńskiKatarzyna RadochońskaKarol ZakrzewskiJan CięciaraMaciej GrzybowskiBartłomiej NowosielskiKarolina PiechotaPiotr BałaMateusz TrzmielKamil TolińskiMonika RadziwonMaciej MikołajczykWojciech StarosteckiMarcin BubółkaJustyna DuckaWaldemar KotasDaniel MosiorFilip MilczarskiDaniel GuzdekLeszek ZduńMarek KasprzykDominika KryszczyńskaJakub MrózMateusz KmiecikGrzegorz WośMirosław JękotKrzysztof ChudzickiMarek KarpowiczBartosz WesołowskiBartosz Głogowski
Epizodyczne Bruno RajskiBohdan GraczykMagda GroszekDominika BuczekSzymon KołodziejJan DravnelSławomir HollandArkadiusz GłogowskiRoch SiemianowskiKordian RekowskiMarcin GawełMarek PrażanowskiRobert KibalskiMaciej WilewskiMichał ŻeruchaBartosz ZielińskiMichał FilipiakCezary NowakWłodzimierz AdamskiAdam SzyszkowskiPiotr WiszniowskiMarcin SosnowskiRafał OstrowskiWiktor BenickiŁukasz PawłowskiPrzemysław FurdakŁukasz PruchniewiczJan Krzysztof SzczygiełBartłomiej KratKarol DrozdJerzy JaneczekMariusz KrzemińskiKarol PochećLech MackiewiczStanisław ZatłokaJolanta OlszewskaMaciej RobakiewiczRobert ZawadzkiMichał MeyerJacek KrólJacek SchmidtRobert GondekRobert MazurkiewiczKiril DenevMarta SrokaJoanna DomańskaPaulina KinaszewskaDagmara BrodziakPatryk PietrzakIgor PolakMaria KowalikŁukasz KabusAleksander TrąbczyńskiKrzysztof PyziakStanisław BiczyskoWojciech DroszczyńskiPrzemysław WasilkowskiWitold WielińskiDominik BąkJanusz LaskowskiWojciech SikoraWojciech SłupińskiJan HussakowskiŁukasz StawowczykGrzegorz KulikowskiIgnacy Knuth-SznajderJakub UlewiczJulianna PiotrowskaEliza RatajczykEryk PawlikowskiRyszard KlugeJan TuźnikMarcin SitekMaja WachowskaZdzisław BaśnikDaniel ŚmiłekSzymon RoszakMichał ChruścielJoanna TurkowskaSzymon KuligowskiMikołaj ZemanPaulina NadelMikołaj KlimekŁukasz Gosławski
Korona.png

Aktorzy Korona Królów. Jagiellonowie

Główne role Sebastian SkoczeńMilena Staszuk
Drugoplanowe Radosław PazuraŻaneta HomaAgata PieszkoBogdan KalusMichał ChruścielMichał ChorosińskiJulia ŁukowiakJędrzej JezierskiMarcin PiętowskiJakub UlewiczPiotr Bąk
Trzecioplanowe Jacek KopczyńskiKatarzyna Iwona PawlakDawid PokusaMałgorzata KlaraAgnieszka WagnerKacper MłynarkiewiczMaciej RaniszewskiKrzysztof BrzazgońLaura SolongoWeronika JaskółkaFilip SmolińskiErnest Nita
Epizodyczne Dagmara BryzekMaria BujanowskaMaciej JachowskiSonia SzafrańskaWioletta HurkoFilip GurłaczSzymon KuligowskiNatalia SkrzypekPolniuk Zacharij • Jończyk Aron
Advertisement